"Allied" ، "متفقین" یا "هم پیمان" فیلمی جنایی،عاشقانه،درام و نوستالژیک به کارگردانی "رابرت زمیکس" و نویسندگی "استیون نایت" محصول سال 2016 آمریکا است.داستان فیلم در مورد افسر خلبان ارتش بریتانیا ، "مکس واتن" با بازی "برد پیت" و "ماریان بوسه ژوق" با بازی "ماریون کوتیار" عضو نیروهای مقاومت فرانسه حین جنگ جهانی دوم است.ماجرا از این قرار است که این دو نفر ماموریت ترور یک سفیر آلمانی در کازابلانکای مراکش را عهده دار میشوند و طی انجام آن بین آنها وابستگی به وجود می آید و.

صرفاً به عنوان یک مخاطب در نقد این فیلم باید بگم که در مجموع اثر قابل قبولی است و حداقل ارزش یکبار دیدن را دارد.بسیاری از ویژگی های منفی و اشتباهات کارگردانی این جنایی رمانتیک پشت بازی کم نقص برد پیت و کوتیار پنهان میشود اما همچنان نمی توان کارگردان را به خاطر اشتباهات عجیب و غریبی مثل استفاده ی ناشیانه از جلوه های کامپیوتری در فیلمی مربوط به جنگ جهانی دوم! که مثل وصله ای ناجور بیننده را سردرگم میکند تبرئه کرد.

داستان فیلم در کل تکراریست و بارها در سینما و حتی سریال های تلویزیونی شاهد این تیپ داستان ها بوده ایم ولی در کل میتوان به آن رای مثبت داد.فراز و فرود در فیلم کمتر دیده میشود و شما یا از آن خوشتان می آید و یا نه!پس نمی توان منتظر بهتر شدن فیلم ماند و همانی است که از ابتدا خواهید دید.اما مجموع تایم فیلم به دو بخش مجزا یعنی داستان کازابلانکا و اتفاقات یک سال بعد از آن در لندن است.

صحنه و لباس ها به خوبی با فضا سازگار است و حس خوشایندی منعکس میکند.

alliedallied

صحنه ی معاشقه ی مکس و ماریان در صحرای کازابلانکا هنگام طلوع آفتاب(که متاسفانه همین طلوع آفتاب هم از جلوه های کامپیوتری بی نصیب نمانده!)برای من بسیار جذاب و دیدنی بود و میتوان آن را نقطه عطف این فیلم نامید.

اگر کمی سلایق شخصی را دخیل کنم با ارفاق از 100 ، به این درام نوستالژیک نمره ی 75 میدهم.و در نهایت باید بگم فقط یکبار دیدن فیلم را پیشنهاد می کنم اما نه بیشتر!فیلم با دوبله ی فارسی قابل قبول دردسترس است.

صفحه ی فیلم در IMDb :

https://www.imdb.com/title/tt3640424

فیلم EndlessLove

فیلم Allied

فیلم ,ی ,داستان ,های ,بازی ,، ,فیلم در ,و ماریان ,پیت و ,می آید ,آید و

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تیم شناور هوشمند کارون نسیم پاییز مطالب اینترنتی رویس موزیک ایران قوی wepweb دانلود رایگان فیلم و سریال ایرانی و خارجی شهید فهمیده دانلود رایگان | پاتوق یو عایق های حفاظتی